PhysioAssist

Technologie Simeox nabízí zdravotnickým pracovníkům a jejich pacientům, kteří trpí obstrukčními plicními chorobami, řešení pro odhleňování během jejich respirační terapie. Vibrační signál, který je generovaný přístrojem, stimuluje strukturu hlenu tak, aby mohl být transportován z těla ven. Aplikované krátké signály nízkého tlaku během exspirace umožnují transport hlenu z periférií plic do centrální části.


Určení

Přístroj Simeox slouží k aktivaci hlenu především v dolní části plic. Hlen je pomocí speciálního signálu přeměněn do kapalnější formy, mobilizován a vypuzován ven. Léčba probíhá prostřednictvím jednotlivých terapií s fyzioterapeutem. Simeox je určen primárně pro pacienty s cystickou fibrózou, chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) , astmatem a bronchiektáziemi.

Výhody

  • účinné odhleňování i z periférií plic
  • signál stimulující viskozitu hlenu
  • aplikace signálu během celé exspirační fáze
  • nedochází k bronchiálnímu kolapsu
  • rychlá manipulace a snadné ovládání
  • žádné vedlejší účinky a dobrá tolerance
  • nezvyšuje únavu pacienta

 

Přístroj je bezpečný a snadno ovladatelný, proto usnadňuje léčbu. Ergonomie umožňuje použít Simeox zdravotníkem a po správném zaškolení také samotným pacientem. Hygiena je zajištěna konceptem vyměnitelné výdechové sady (TUB). K výběru jsou dva rozdílné typy TUB10 a TUB25.

Zařízení Simeox generuje pneumatický vibrační signál v bronchiálním stromu. Během exspirace šíří posloupnost velmi krátkých podtlakových impulzů o konstantním objemu vzduchu, při frekvenci podobné frekvenci pohybu řasinek bronchiálního epitelu. Signál mobilizuje sekrety v distálních dýchacích cestách úpravou reologických vlastnostní hlenu a přispívá k jeho transportu do centrálních cest dýchacích k vykašlání.

Technologie RATRAC® Simeox

Simeox je výsledkem několikaletého výzkumného a vývojového partnerství s CNRS a CRCM (Centrem pro zdroje a kompetence pro cystickou fibrózu) Hôpital Nord v Marseille. Výzkumný program Physio-Assist byl věnován studiu bronchiálního hlenu a pomohl vyvinout technologii RATRAC® Simeox, která se nachází v zařízení.